Digitális eszközök alkalmazásának lehetőségei a kisgyermekkori nevelésben
JelentkezésHelyszín | Budapest |
Időpont | 2021. március 25., 26., 27. |
Részvételi díj | 55000 Ft |
Képzés típusa | Akkreditált pedagógus továbbképzés |
Az elmúlt évtizedekben a különféle infokommunikációs technológiák mindennapos eszközeinkké váltak. A tapasztalatok szerint az IKT által kínált lehetőségek kiaknázása egyre sokoldalúbb a pedagógia területén is. A modern pedagógiának arra kell törekednie, hogy a hagyományos értékeket a technika vívmányaival integrálja. A gyakorlati orientáltságú, frontális-, egyéni-, páros- és csoportmunkát is ötvöző képzés az IKT által nyújtott lehetőségeket kifejezetten a kisgyermekekkel foglalkozó szakemberek számára, a mindennapi munkájukhoz igazodva ismerteti meg. Az ún. digitális kompetencia, mely a nyolc kulcskompetencia egyike, nélkülözhetetlen a tanuláshoz, a munkavégzéshez és az aktív társadalmi szerepvállaláshoz. Ezért lényeges, hogy az óvodapedagógusok és a kisgyermekekkel foglalkozó más szakemberek elmélyítsék és naprakésszé tegyék az IKT-val kapcsolatos ismereteiket.
A továbbképzés során a résztvevők elsajátítják:
- az IKT alkalmazási lehetőségeit a mindennapi pedagógiai gyakorlatban.
- Megtanulják az IKT-eszközökkel segített foglalkozások tervezését, az ezekhez kapcsolódó foglalkozásvázlatok, tematikus tervek készítését.
- Megismerik a korosztályspecifikus IKT-eszközöket és az azokon futtatható képességfejlesztő applikációkat.
- Képessé válnak a Web 2.0. típusú eszközök használatára, dokumentumok, képek, prezentációk szerkesztésére, melyeket felkészülésükhöz is alkalmazhatnak.
A tartalom feldolgozása során a résztvevők az alábbi fő tematikai egységeket dolgozzák föl csoportmunkával, frontális előadással, egyéni- és páros munkával:
- Bevezetés;
- IKT, mint az adminisztráció eszköze;
- Szerzői jogi kérdések;
- IKT, mint a pedagógusi felkészülés eszköze;
- Prezentációkészítés;
- Képességfejlesztő szoftverek és applikációk;
- Web 2.0 alkalmazások az oktatásban;
- Foglalkozástervezet készítése, összegzés
A záró ellenőrzéssel szemben támasztott követelmények:
- A tanfolyam során elsajátított ismeretek felhasználásával egy IKT-val támogatott foglalkozásterv elkészítése és megosztása határidőre az oktatóval.
- A vizsgamunka értékelése szakmai és formai szempontok alapján történik, szummatív értékeléssel. Minimális terjedelme: 3000 karakter, maximális korlátozás nincsen. A feladat leadási határideje a képzés utolsó napját követő maximum 14 napon belül.
- A tanúsítvány kiadásának feltételei: A fenti szempontoknak megfelelő vizsgamunka határidőre történő megosztása az oktatóval.
- A vizsgamunka “megfelelt” minősítése.
- A tanfolyamon legalább 90%-os részvétel.
Előadó:
Szabóné Vékony Andrea, szakvizsgázott, okleveles gyógypedagógus (logopédus)
A helyszín a járványhelyzet alakulása okán változhat!
Kiemelt kép: Kids photo created by freepik – www.freepik.com