Web 2.0 alkalmazások használata a tanításban
JelentkezésHelyszín | Igény szerint |
Időpont | Igény szerint |
Részvételi díj | 55000 Ft |
Képzés típusa | Akkreditált pedagógus-továbbképzés |
Az alábbi résztvevők számára: tanár, gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus, tanító
Tréner: Bárány Zsolt
A továbbképzés célja
A részvevők ismerkedjenek meg olyan ingyenesen is hozzáférhető online alkalmazásokkal, melyek a tanítást hatékonyabbá tehetik és alkalmasak projektfeladatok megoldására is.
A tanfolyam keretében a résztvevők
- elsajátíthatják a prezentálás új eszközeinek használatát, felismerhetik az új eszközök jelentőségét és lehetőségeit.
- tisztázhatják a hatékony prezentáció és előadás sajátosságait
- megismerhetik a prezentáció új módszereit
- megismerkedhetnek az online közösségi munka lehetőségeivel
- megtanulhatják az egyes alkalmazások közötti kapcsolat kiépítésének lehetőségét
- megérthetik web 2.0 azon sajátosságait, melyek alkalmasak oktatási tudásbázisok kiépítésére
- alkalmassá vállnak arra, hogy önállóan elkészítsenek, feldolgozzanak egy-egy tananyagot a megismert alkalmazások segítségével
- tisztázzák azt, hogy miként lehet projektfeladatokat megoldatni a tanulókkal közösen az alkalmazásokon keresztül
- megismerhetik azokat az elektronikus forrásokat, adatbázisokat, digitális gyűjteményeket melyek az oktató munkát támogathatják, lehetőséget adnak az önálló tanulásra és saját tudásbázis építésére is sarkallnak
- képessé vállnak online ismeretellenőrző tesztek készítésre
A program tartalmának rövid ismertetése
Az internet, az interneten elérhető szolgáltatások ma már a mindennapjaink szerves részét képezik, így az oktatás sem mondhat le a hálózaton elérhető szolgáltatásokról. A program során részvevők megismerkedhetnek azokkal a web 2.0 alkalmazásokkal, melyeket az oktatás folyamán használni tudnak munkájuk hatékonyabbá tételében.
A tanfolyam elsősorban az új prezentálási lehetőségekre fókuszál. Igyekszik tisztázni a részvevőkkel az egyes alkalmazások felhasználási ismeretein túl azok használatához szükséges módszertani ismereteket is. A résztvevők elsajátíthatják azokat az ismereteket, melyek lehetővé teszik, hogy tanulóik a tanítás-tanulás folyamatában nem csak passzív részvevők legyenek. A megismerendő alkalmazások lehetővé teszik, hogy a tanulók cselekvő módon vegyenek részt az oktatás folyamatában, kihasználják a web 2.0 sajátosságait: mint például, a közös tudás, tudásmegosztás, címkézés, saját tudásbázisok építése.
A résztvevők értékelése
A tanúsítvány megszerzésnek feltétele, hogy a résztvevők a tanfolyam végén elkészítsenek egy olyan oktatócsomagot, mely a tanult alkalmazások segítségével dolgoz fel egy tananyagot. Nem szükséges valamennyi tanult alkalmazás felhasználása a tananyagban, ha azt a választott téma nem igényli. Elvárás viszont, hogy az elkészített tananyag különböző részei valamilyen módon egymással kapcsolatban legyenek. A tananyag mellett dokumentálnia kell azt is, hogy az elkészült produktum, milyen céllal, milyen célcsoportnak, milyen források alapján készült.
A csomagnak tartalmaznia kell egy olyan prezentációt, melyhez a prezi online alkalmazás lehetőségeit maximálisan kihasználta. Ennek megfelelően tartalmaznia kell
- formázott és a keresőoptimalizálásnak megfelelően stilizált szövegeket, akár egymásba ágyazva is.
- kép, videó, szimbólum és rajz objektumokat
- vetítési útvonalat, effektusokat és animációkat
- saját objektum gyűjteményt
A linkmegosztó szolgáltatáson létre kell hozni egy legalább 30 tételből álló gyűjteményt, megfelelően címkézve és leírásokkal ellátva. A gyűjteményt html dokumentum formátumban is elérhetővé kell tenni.
A további alkalmazások beépítése a tananyagba a választott területnek megfelelően történhet. Elvárás, hogy azok közül legalább 3 megjelenjen a tananyagban.A csomaghoz csatolni kell egy leírást, mely pontosan meghatározza a célcsoport jellemzőit, a tananyag célját, a tananyag készítéséhez felhasznált források listáját, a tananyag fejlesztési lehetőségeit. Az értékelés 2 fokozatú: megfelelt – nem felelt meg. Megfelelt, ha az oktatócsomag elkészült, tartalmazza a fenti elemeket, a tanítási gyakorlatban használható, továbbfejleszthető. Nem felelt meg, ha nem készült el a produktum, vagy hiányos és nem bizonyított a gyakorlati alkalmazhatósága.
Az akkreditált program időtartama a 120 órás kötelező képzésbe 30 órában beszámítható. Erről tanúsítvány kerül kiállításra.
Ne késlekedjen! Jelentkezzen most 30 kredit pontot adó képzésünkre!