Tanulás – a világ felfedezése óvodás korban
JelentkezésHelyszín | Budapest |
Időpont | Igény szerint (2 tanfolyami nap + távoktatási modul) |
Részvételi díj | 55000 Ft |
Képzés típusa | Akkreditált pedagógus-továbbképzés |
Az utóbbi kb. 1,5 évtizedben született új tudományos eredmények, a szakmai szabályozók változásai, az óvodával kapcsolatos szülői elvárások differenciálódása indokolttá teszik az óvodai nevelés módszertani kérdéseinek újragondolását, támogatva ezzel az óvodapedagógusokat szakmai kompetenciájuk erősítésében, módszertani kultúrájuk gazdagításában.
Továbbképzési programunk a kora gyermekkori tanuláshoz és az óvodapedagógus tanulástámogató kompetenciáihoz kapcsolódó fontosabb kérdéskörök többszempontú végiggondolásával valamennyi résztvevő számára nyújthat hasznosítható tudást.
Programunk 3 fő modulból áll:
- Az első továbbképzési napon a résztvevők tanulással kapcsolatos tapasztalatainak, élményeinek, előzetes tudásának feltárása, valamint az újabb releváns tudományos eredményeknek a megismerése (kognitív tudományok, fejlődéslélektan), a kettő összekapcsolódásának elősegítése, a közös nyelv kialakításának megalapozása történik interaktív előadás, beszélgetés, csoportos munka formájában.
- Ezt követi az egyéni munkaformára építkező távoktatási modul, melynek feladata a pedagógusok által használt és/vagy készítendő dokumentumok, valamint az azok értelmezéséhez és elkészítéséhez szükséges elméleti hátterek alaposabb megismerése.
- A harmadik modul keretében a résztvevő óvodapedagógusok tanulástámogatással kapcsolatos kompetenciáit erősítjük elsősorban a cselekvő-felfedező tanulás és a projektpedagógia módszertanára építkezve, az alkalmazott módszerekkel is mintát nyújtva. Ebben a szakaszban alkalmazott munkaformák és módszerek: plenáris előadás, tematikus csoportos munka, megbeszélés, tervezetkészítés, elemzés, esetelemzés, vita, tapasztalatok megosztása, reflexiók.
A tanúsítvány megszerzésének együttes feltétele a kontakt órák legalább 90 %-án való jelenlét, a távoktatási modul feladatainak teljesítése, valamint a továbbképzés befejezését követő 10 napon belül, a megadott kritériumok alapján elkészített, „megfelelt minősítésű” zárómunka, amely választhatóan lehet projektterv vagy komplex tevékenységtervezet vagy egy korábbi, saját projekttervhez vagy komplex tevékenységi tervhez készített önreflexió.
Tréner: Szombathelyiné Dr. Nyitrai Ágnes
– a Kaposvári Egyetem Pedagógiai Karának intézeti tanszékvezetője, főiskolai tanára, az Óvónők kincsestára és a Bölcsődevezetők kézikönyve című kiadványok egyik szerzője.
Köszönjük minden pedagógusnak, óvodapedagógusnak és intézményvezetőnek, hogy folyamatosan megtisztelnek bennünket bizalmukkal és a Raabe Akadémia képzéseit választják ha akkreditált pedagógus továbbképzésről van szó. Az ügyfeleink véleménye fontos számunkra, ezért kérjük ki véleményüket minden képzés után.
Az eddig kitöltött adatlapok alapján résztvevőink 88%-a (150 fő) 97%-nál magasabb arányban volt elégedett rendezvényeinkkel.
Köszönjük szépen a sok pozitív véleményt, továbbra is dolgozunk azon, hogy a Raabe Akadémia egyet jelentsen a megbízhatósággal, minőséggel és elégedettséggel.
Elégedettségmérőink eredményét ITT tekintheti meg!