Leírás
A pedagógus – szülő kommunikáció fontosságáról ugyan egyre több szó esik napjainkban, a gyakorlatban azonban gyakran mindkét oldalról szorongás, bizonytalanság övezi a témát. Az óvó nénik/bácsik olykor nem tudják, hogyan adjanak elfogulatlan visszajelzést a szülők számára gyermekükről, vagy miképp fogalmazzák meg tapasztalataikat azokról a jelekről, melyek a gyermek viselkedésében családi problémákra vagy konfliktusokra utalhatnak.
Mennyit kell kommunikálnom a szülőkkel? Hogyan jelezzem a szülő felé, ha gond van? Vajon a családi életükbe való beleszólásként élik meg, ha beszélek a gyerekükkel kapcsolatos óvodai tapasztalatokról? Meddig tart a felelősségem? Mikor hívjak be speciális szakembert (pl. fejlesztőt, pszichológust) a gyermek/szülők támogatására? Ezek teljesen természetes aggodalmak, melyek mindannyiunkban felmerülhetnek, tapasztalattól, képzettségtől függetlenül.
E-bookunk gyakorlati tanácsokat ad ahhoz, hogyan kezeljük a szülőkkel való kapcsolattartás során felmerülő problémás szituációkat és milyen eszközökkel tehetjük gördülékennyé a rendszeres kommunikációt az óvodában.
A módszertani segédanyag elsőként az Óvodavezetői ismeretek című kiadványban jelent meg.
Formátum: e-book (elektronikus pdf-dokumentum)
Oldalszám: 11 oldal
Szerző: Németh Ildikó
Tartalom:
-
- Egyedül nem megy
- A pedagógusok és szülők közötti kommunikációt megnehezítő tényezők, félelmek
- A hatékony, építő kommunikáció jellemzői
- Hogyan kerüljük el a kommunikációs hibákat?
- A konfliktusos helyzetek kezelése
A kiadvány szerzői jogvédelem alatt áll. Tilos annak bármilyen formában történő másolása, sokszorosítása vagy terjesztése. A kiadványban megjelenő képek, szövegrészletek megjelentetése a Kiadó engedélyéhez kötött.
Fizetési feltételek és szállítás: A megrendelt terméket e-mail-ben küldjük el Önnek a megadott e-mail címére. A megrendelésről szóló számlát utólag, postai úton juttatjuk el Önhöz, amelyet átutalással vagy postai befizetéssel teljesíthet. A termékre csomagolási és postaköltséget nem számolunk fel.